06.08.2019 10:13

Застрашувачки снимки: Напади на ајкули снимени одблизу (ВИДЕО)


Ова се видеоснимки од напади на ајкули снимени од непосредна близина, а најчесто ги снимале токму нападнатите и преживеани пливачи.

Последиците за среќа не биле фатални, но ни малку наивни, дури и застрашувачки.

loading...

Дали ајкулите навистина ги привлекува човековата крв? (ВИДЕО)

Жртвите не се само професионални нуркачи, туку и аматери и обични туристи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments