11.07.2019 02:21

Дали ајкулите навистина ги привлекува човековата крв? (ВИДЕО)


Група авантуристи во водите близу Бахамските острови се одлучија да направат еден доста храбар експеримент.

Тие сакаа да испробаат дали ајкулите ќе реагираат на човековата крв и да го расчистат прашањето за кое сите мислиме дека одговорот е „да“.

loading...

Но, тие ќе откријат дека тоа всушност не е така. Ајкулите нема да реагираат на човековата крв, но кога ќе почувствуваат крв од риба тогаш стануваат доста агресивни.

Image by Sarah Richter from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments