11.09.2019 13:11

ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА: Родено теле со човечки лик (ВИДЕО)


Застрашувачко теле е пронајдено во пасиштата на Аргентина. Фремерите биле шокирани од неговиот изглед, а телето се чини дека страда од генетска мутација.

Телото има мал нос и уста и личи на човечко суштество, а е родено во селото Вила Ана, во северната аргентинска провинција Санта Фе.

loading...

Сепак, мутантното теле живеело само неколку часа, според извештаите.

Видео од телето, снимено од неименуван фармер, беше споделено на Јутуб каде е прегледано стотици илјади пати.

На снимката е прикажано теле како лежи на тревата со своето необично лице што локалното население го опишало како „човечко“.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments