Запознајте ги Том и Џери од вистински живот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Црна мачка по име Симон е интернет звезда кога неговиот сопственик сподели видео на кое се гледа како се спријателува со глушец

Loading...

Многу генерации пораснаа со цртани филмови за Том и Џери, а многумина ги забавува комбинацијата на љубов и омраза во врската мачка-глушец. Иако е цртан филм, не мора да биде многу далеку од реалноста.

Мачките немаат потреба да ловат во затворени простории, бидејќи луѓето се грижат за нив, но инстинктот не исчезнува, поради што честопати можеме да видиме како мачките си играат со својот плен, но не го убиваат.

Видео снимка од мачка која пушта глушец да пие однејзиниот сад со вода стана доста популарна на социјалните мрежи, кратко време откако беше објавена од сопственикот на мачката Бенџамин Сагредо од Пунта Аренас, Чиле.

Кога дознал дека во кујната има глушец, и дека неговата мачка не се грижи многу за тоа, одлучил да сними се.

„Решив да го снимам. Мислев дека никој нема да ми верува. Му реков на Симон да го фати, но тој едноставно не сакаше “, рече Бенџамин.

Во интервју за Т13, Бенџамин откри дека Симон пораснал со две кучиња, и дека го смета за негово „трето куче“.

Тој додаде дека исто така „се спријателил со глувчето“ и го нарекол Цефчито, што на шпански значи мал готвач.

Loading...

„Постојано се враќа во нашата кујна. Сакаме што Симон го прифаќа, тој е многу љубезна  и дружељубива мачка. „Ако Цефчито продолжи да доаѓа, ќе мора да го посвоиме“, рече на шега Бенџамин.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simón (@simonel.gato)