18.06.2018 11:07

Запален автомобил на пратеник од СДСМ


Непознат сторител вчравечер го опожарил автомобилот „Мини Купер“ во сопственост на таткто на пратеникот од СДСМ Хари Локвенец, кој случајот го пријавил во полцијата.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments