18.05.2015 18:31

Заев: Нашиот став е јасен, преодна Влада може да ги нормализира состојбите (видео)


Лидерите на четирите најголеми партии, и денес не успеаја да дојдат до политички договор, откако во Клубот на пратеници одржаа средба, предоговорена за  26-ти, во истиот термин.

Во изјава за медиумите, Зоран Заев, лидер на СДСМ, соопшти дека на маса бил ставен предлог на теми за разговор од страна на ДУИ.

loading...

– Не отворивме никакви разговори за самите теми, затоа што претходно мора да се решат одредени прашања, а тоа се принципиелност во самите предлози, рамноправност во учеството на сите во самите предлози и гаранција на сето она што ќе биде договорено. Очигледно нема исчекор. Но, секако договоривме нов термин на 26-ти, вели Заев.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments