Заев: Нашиот став е јасен, преодна Влада може да ги нормализира состојбите (видео)

Сподели со своите пријатели

Лидерите на четирите најголеми партии, и денес не успеаја да дојдат до политички договор, откако во Клубот на пратеници одржаа средба, предоговорена за  26-ти, во истиот термин.

Loading...

Во изјава за медиумите, Зоран Заев, лидер на СДСМ, соопшти дека на маса бил ставен предлог на теми за разговор од страна на ДУИ.

– Не отворивме никакви разговори за самите теми, затоа што претходно мора да се решат одредени прашања, а тоа се принципиелност во самите предлози, рамноправност во учеството на сите во самите предлози и гаранција на сето она што ќе биде договорено. Очигледно нема исчекор. Но, секако договоривме нов термин на 26-ти, вели Заев.

Leave a Reply