Заборавете на овие три модни детали: Ниту една жена со стил повеќе не го носи ова! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Добро избраните модни детали се многу важни за секој стајлинг и даваат посебна нота на секоја модна комбинација. Сепак, овие парчиња треба внимателно да се изберат. Модата брзо се менува, затоа внимавајте да не направите грешка.

Loading...

Овие додатоци веќе не се во тренд:

Очила за сонце со тркалезна рамка

Очилата се многу повеќе од заштита на очите од УВ зраци. Еден добар пар може да го направи секој стајлинг поинтересен и поскап. Оваа година, наместо тркалезни, изберете квадратни рамки. Правилото е – колку е поголемо, толку подобро.

 

 

Рибарски капи

Loading...

Овој тренд, иако не беше многу симпатичен кон многу дами, беше во голема мера присутен во последните неколку месеци. За среќа, време е да го видиме неговиот крај. Наместо рибарски капи, оваа сезона ин се сламени, каубојски капи.

 

 

Ленти за коса

Додатоците за коса станаа се попопуларни во последните 2 години, но дојде време да се заборави лентата за коса. Наместо тоа, на сцената доаѓаат шноли. Овој украс за коса беше повторно лансиран од сите водечки модни куќи и го врати на сцена овој донекаде заборавен моден додаток кој беше хит во 90-тите години.

 

Loading...

 


Leave a Reply