За викенд – 3Д кино проекции во Театар Куманово

Сподели со своите пријатели

Народната установа Центар за култура ”Трајко Прокопиев” за викенд, поточно во недела најави проекција на филмови во 3Д техника, со почеток на проекциите во 17 часот кога ќе биде емитуван филмот за деца ” Сонувај големи соништа”.

Loading...

12194596_537202726433981_156081304168114498_o

Во продолжение, во 19 часот ќе биде прикажан играниот филм ” Scortch trials” а за 21 часот, предвидена е проекција на филмот ”Марсовец” со Мет Дејмон во главната улога.

Цена на билетот е 200 денари.

Сите резервации може да се извршат на телефон 031/423-950 и 078/236-420


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.