За снимено неверство на сопругот, на Арапка и се заканува затвор (видео)

Сподели со своите пријатели

На жена од Саудиска Арабија и се заканува затвор, откако на својот мобилен го снимила сопругот како ја изневерува со домашната помошничка.

Loading...

Откако го снимила, таа го постирала видеото на интернет, но и покрај докажното неверство, неа и се заканува затвор.

Наместо за нападот на домашната помошничка од страна на мажот што јасно се гледа на постираното видео, Арапката според државните закони, може да се соочи со казна за јавно објавување на неверство.

Со приложенто видео поставено и на каналот Јутјуб, измамената жена напишала како  ова е “минимална казна за нејзиниот сопруг за јавниот срам кој сам на себе си го нанел со овој чин”.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.