За откривање на полот на бебето ангажирале полуголи танчерки (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во последните години се повеќе парови се одлучуваат да направат мини-спектакл од откривање на полот на детето.

Loading...

За некои не е доволно да отворат плик на кој пишува полот на нероденото бебе или да ја дознаат оваа информација од лекар, туку смислуваат нови начини да го направат тоа што е можно пооригинално.

И секако, сето тоа го снимаат.

Деновиве на социјалните мрежи вистински хит е видеото од забавата „откривање на полот“ на Кристина Скарлевски и нејзиниот партнер Владимир Сандулеац.

За „настанот“ најмиле млада дама да им свири и уште две дами да танцуваат околу шипка.

Каква врска има ова со бебињата и родителството?

Ние не знаеме. Но, еве што има да каже идната мајка Кристина:

– Почнав да танцувам на шипка во 2017 година во Грција. Кога се вратив во Молдавија, имав само тројца ученици. Сега имам две училишта во Кишињев и таму ќе продолжам да го развивам овој спорт. – раскажува Кристина за Инсајдер, а потоа објаснува од каде е идејата:

Loading...

 

 

– Сите знаеја што е мојата работа и очекуваа нешто уникатно од мене. Не сакав само да го „пукнам“ балонот и тоа е тоа. Разговарав со моите ученици и ми предложија кореографија со две танчерки. Бев воодушевен од идејата – вели Скарлевски.

Во клипот, кој собра речиси седум милиони прегледи, две млади дами по танцот дупчат балон за да откријат мини сини балони и конфети, што, погодувате, значи раѓање на момче.

Идниот татко од ентузијазам веднаш скока во базенот, а двете танчерки ја гушкаат пресреќната мајка.

Кристина малку ја налутиле коментарите дека поканила стриптизети на ваков настан.

Таа го гледа како форма на уметност.

Loading...

– Секој има право на свое мислење. Тоа беше магичен и емотивен момент за мене. Нешто што ме карактеризира. Тоа беше прекрасно искуство. Не очекував дека видеото ќе стане вирално – вели Кристина, пренесува Инсајдер.

 

@mariap_poledance Gender party #party #genderparty #rek #reki ♬ Move Your Body – Öwnboss & Sevek