WhatsApp наскоро воведува промена која ќе им се допадне на сите

Сподели со своите пријатели

hatsApp воведува нова промена која ќе израдува многумина. Имено, наскоро ќе можете да правите што сакате на таа апликација за пораки без вашите контакти да знаат дека сте активни.

Loading...

Во моментов, ако корисниците на WhatsApp сакаат да изгледаат отсутни, мора да го сокријат статусот „последен пат“.

Во новата верзија на апликацијата, корисниците ќе можат да го прават тоа со својот статус „онлајн“, пишува Metro. Ова ќе значи дека ќе можете да користите WhatsApp без некој од вашите контакти да знае дека сте онлајн.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Опасни предизвици кружат по социјалните мрежите, младите се повредуваат за да бидат во ТРЕНД! (ВИДЕО)

 

 

Претстојната функција за приватност е забележана од тимот на WABetaInfo, кој постојано бара нови ажурирања.

– Ќе може да се конфигурира кој може да гледа кога сме онлајн во последните видени поставки благодарение на две нови опции: „Сите“ и „Исто како и последно видено“.

Loading...

На пример, ако изберете „Мои контакти“ за „Последен вид“ и „Исто како и последно виден“ за „онлајн“, тоа значи дека луѓето кои не се во вашите контакти нема да можат да видат кога сте онлајн .

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Маск продаде акциите на Тесла за 6,9 милијарди долари

Ова откритие е направено во бета тест верзијата на WhatsApp што се користи за тестирање на нови функции, но точниот датум кога треба да биде достапен за сите не е познат.