12.08.2019 00:43

Вучиќ за „Рекет“ и Боки 13: Ќе има уште изненадувања


Претседателот на Србија Александар Вучиќ по повод аферата „Рекет“ изјавил дека тука ќе има уште изненадувања.

– Не се мешам во прашањата на другите држави. По прашањето на обвинителите и поставувањето однадвор, приказните како тоа ќе ги спаси сите, на крајот ја спаси „луј витон“ чантата полна пари, рекол Вучиќ запрашан да ја прокоментира аферата „Рекет“.

loading...

Српскиот премиер додал дека, врз основа на сознанија од добро известени италијански кругови, тука ќе има уште многу изненадувања.

– Зоран Заев денес разбира дека сум бил во право кога сум зборувал за одредени лица и зошто сум среќен што тие лица се далеку од Србија и мене, потенцирал Вучиќ.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments