12.08.2019 00:43

Вучиќ за „Рекет“ и Боки 13: Ќе има уште изненадувања

Facebook Twitter Google+

Претседателот на Србија Александар Вучиќ по повод аферата „Рекет“ изјавил дека тука ќе има уште изненадувања.

– Не се мешам во прашањата на другите држави. По прашањето на обвинителите и поставувањето однадвор, приказните како тоа ќе ги спаси сите, на крајот ја спаси „луј витон“ чантата полна пари, рекол Вучиќ запрашан да ја прокоментира аферата „Рекет“.

loading...

Српскиот премиер додал дека, врз основа на сознанија од добро известени италијански кругови, тука ќе има уште многу изненадувања.

– Зоран Заев денес разбира дека сум бил во право кога сум зборувал за одредени лица и зошто сум среќен што тие лица се далеку од Србија и мене, потенцирал Вучиќ.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments