Вучиќ: Србија е со Турција, подготвена да ја понуди сета потребна помош

Сподели со своите пријатели

Српскиот претседател Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на жртвите од силниот земјотрес што рано утринава ја погоди таа земја, како и до народот на Турција и претседателот Реџеп Таип Ердоган, а на повредените им посака брзо закрепнување.

Loading...

– Србија е со вас во овие тешки моменти, подготвена да ја понуди сета потребна помош“, напиша претседателот Вучиќ на Твитер.

Сите информации поврзани со најновите случувања во Турција можете да ги прочитате ТУКА.