Вучиќ разговараше со претседателот на Венецуела

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пред пратениците изјави дека разговарал и со претседателот на Венецуела.

Loading...

Тој рече дека за увозот на нафта разговарал со претседателот на Венецуела Николас Мадуро бидејќи европската забрана за увоз на руска нафта ја погодува и Србија.

– Верувам дека наскоро ќе го угостам, рече претседателот.