17.07.2018 00:40

Вучиќ денеска на средба со Макрон


Претседателот на Србија Александар Вучиќ пристигна во Париз каде денеска ќе има средба со претседателот на Франција Емануел Макрон.

Во текот на работната посета, претседателот Вучиќ ќе се сретне со Макрон и ќе разговара за биалтералните односи, особено економската соработка на двете земји.

Исто така, ќе разговараат и за ситуацијата во регионот, со особен осврт на дијалото Белград – Приштина, како и европските интеграции на Србија.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments