17.07.2018 00:40

Вучиќ денеска на средба со Макрон


Претседателот на Србија Александар Вучиќ пристигна во Париз каде денеска ќе има средба со претседателот на Франција Емануел Макрон.

Во текот на работната посета, претседателот Вучиќ ќе се сретне со Макрон и ќе разговара за биалтералните односи, особено економската соработка на двете земји.

Исто така, ќе разговараат и за ситуацијата во регионот, со особен осврт на дијалото Белград – Приштина, како и европските интеграции на Србија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments