Времето денеска сончево со температура до 15 степени

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки рабори во текот на денешниот ден не очекува сончево време со умерена облачност и умерен ветер од променлив правец.

Loading...

По одделни котлини, ќе има појава на утринска слаба магла и ниска облачност. Температурата во минимум ќе се движи од -1 до 8 степени, додека максималните дневни ќе достигнат од 14 до 19 степени целзиусови.

Во околината на Куманово денеска не очекува претежно сончево и тивко време. Температурата во утринските часови ќе изнесува околу првиот степен над нулата, додека во текот на денот темпратурата ќе достигне и до 15 степени целзиусови.

Следува подолг период на стабилно и суво време. Утринските температури во следните денови ќе опаѓаат и на места ќе се спуштат под нулата. До сабота наутро по одделни котлини и по речните долини ќе има услови за појава на слаба магла и ниска облачност, стои во соопштението од УХМР.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.