Времето денеска променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од Управата за јавни приходи денеска не очекува променливо облачно време со повремен локален дожд, особено во источните делови од Република Македонија, проследено со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Loading...

Како што пренесува порталот за временска прогноза accuweather, во Куманово и околината денеска може да очекуваме претежно облачно време со кратки сончеви периоди во текот на претпладневните часови, а во попладневните ќе има слаби услови за локализирани врнежи од дожд и невреме со грмотевици.

Температурата во Куманово ќе се движи во рамките од 10 степени целзиусови во утринските часови до 23 степени како максимална дневна температура.

Во наредните денови ќе се задржи слично време со слаби врнежи од дожд во текот на целата недела, освен во вторник кога нема да имаме врнежи, информираат од УХМР.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.