Вознемирувачко: Новинарка и снимател убени во вклучување во живо (видео)

Сподели со своите пријатели

Новинарка и снимател на локална телевизиска станица во местото Роаноке, во американската држава Вирџинија, убиени се утринава додека вршеле директен пренос на интервју.

Loading...

Инцидентот се случил во областа Бедфорд кога во текот на интервјуто од еднаш се слушаат истреи, по што се слушаат викотници од новинарката и соговорничката кои обидуваат да се сокријат.

Телевизијата VDBJ7 пренесе дека загинале новинарите Алисон Паркер (24) и Адам Вард (27)

Новинарката правела интерву со жена во трговски центар, кога напаѓачот започнал да пука. според првичните информации искупал шест куршуми. Полицијата сооштила дека го истражува инцидентот, како и дека се во потрага по осомничените. од полицијата наведуваат дека тројца се повредени во инцидентот, додека телевизијата јавува дека членови на нивната телевизија смртно страдале.

Директорот Џефри Маркс рекол дека Паркер и Вард биле посебни луѓе, кои секојдневно вршеле одлична работа.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.