21.02.2017 23:13

Воздушен напад во Сирија: 11 мртви, 35 ранети


Најмалку 11 лице загинале, а 35 се ранети во воздушните напади во сирискиот град Ел Сур во северната провинција Деир ел Зор, соопшти сириската опсерваторија за човекови права.

Се оечкува билансот на настрадани да расте поради тоа што многу ранети се во тешка состојба, се ванедува во соопштениет од Опсеравторијата со седиште во Лондон, пренсе Ројтерс.

За сега не е познато кои сили го извеле воздушниот напад, но тие се случиле во областа во која дејствува коалицијата против Исламската држава предводена од САД, стои во соопштението.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments