Воз усмрти мигрант на пругата Куманово – Табановце

Сподели со своите пријатели

На пругата која од Куманово води кон ГП Табановце, утринава околу 10:30 часот, товарен воз усмрти мигрант кој пешки се движел по пругата.

Loading...

Иако мигрантот во момент на несреќата покажувал значи на живот, тој починал на патот кон клиниките во Скопје, јавуваат медиумите.

Загинатиот мигрант е 29 – тата жртва на македонските пруги.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.