Вооружен грабеж на обложувалница во Куманово

Сподели со своите пријатели

Спортска обложувалница во Куманово вчера била цел на вооружен грабеж.

Loading...

-На 10.03.2020 околу 09.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во спортска обложувалница на булеварот .„Октомвриска Револуција“ едно лице со закана со пиштол од вработената одзело пари и мобилен телефон, по што побегнало, информираат од кумановската полиција..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply