Вооружен грабеж на бензинската ”Твинс петрол” во Куманово

Сподели со своите пријатели

Како што јавува СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден, околу 02,30 часот на ул.„Железничка“ во Куманово поточно на бензиска пумпа „Твинс Петрол“, од страна на три непознати лица со закана со пиштол извршено е разбојништво при што од вработените одзеле сума на пари од оклу 3.000 денари по што го напуштиле местото на настанот.

Loading...

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.