Вооружен грабеж на бензинската пумпа Авио Оил

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден /25 септември/, околу 03 часот и 30 минути во с.Скачковце – кумановско, две непознати маскирани лица со закана со огнено оружје извршиле разбојништво на бензиската пумпа „Авиа Оил“ при што од вработената одзеле 10.000 денари по што го напуштиле местото на настанот.

Loading...

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.