Волонтери после пет часа пронашле живо сириско момче заглавено во рушевини (видео)

Сподели со своите пријатели

Спасителите во сирискиот град Идлиба после пет часа откопување, успеале да го извлечат живо момчето кое бил под рушевините откако руските сили извршиле воздушен напад врз градот.

Волонтерите на Сириската народна одбрана објавија видеоснимка од спасување на момче затрупано во рушевините откако руските сили извршија напад на сирискиот град Идлиб.

Во текот на нападите, врз момчето паднале цели бетонски ѕидови, а спасителите успеале да го пронајдат после петчасовна потрага.

Во воздушните напади на руските авиот на судската зграда во Идлиб во недела наутро, загинаа вкупно 40 цивили, а 150 лица се повредени, јавува Алџезира Балкан.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.