Во вторник ќе се врши минирање кај месноста Краста

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за управување со кризи, во вторник /14 октомври/ за потребите на приватната фирма ”Бетон Мак доо” ќе се врши минирање кај месноста Краста, кумановско.

Loading...

Минирањето ќе го врши стручна екипа на приватната фирма МАКТЕК.

 

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.