Во Тирана убиен познати нарко бос: Егзекуцијата била добро организирана, познати се и деталите од нападот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Утрово во центарот на Тирана е убиен 66-годишен маж, за кого медиумите наведуваат дека е познат нарко бос.

Loading...

Тој бил застрелан со пригушувач на звук, а според АБЦ Албанија, тоа е Бехар Суло Софија кој бил добро познат на полицијата по своите криминални активности.

Тој бил уапсен пред неколку години за шверц на десетици килограми дрога од Турција во Албанија, а учествувал во инцидент во Драч во 2009 година, во кој биле убиени четворица полицајци.

Полицијата тврди дека неговото убиство било добро организирано и се претпоставува дека убијците пукале од автомобил во движење.

Истрагата е во тек, а полицијата ги проверува камерите за надзор поставени во областа каде што тој бил убиен.

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *