Во последното деноноќие во Куманово наврнаа 19 литри дожд на метар квадратен

Сподели со своите пријатели

Како што стои во билтенот на Регионалниот центар за управување со кризи, од Климатолошката станица на УХМР известуваат дека во последните 24 часа, односно заклучно со осум часот утринава на територијата на Општина Куманово с енаврнати 19 литри на метар квадратен воден талог.

Loading...

Утринава во 8 часот, температурата изнесуваше 11,5 сстепени целзиусови.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.