15.05.2019 14:17

Во петок прскање против комарци во Куманово


На територијата на Општина Куманово на 17 мај 2019 година (петок)  ќе се спроведе ларвицидна дезинсекција, која има за цел уништување на ларвите на комарците, информираат од локалната самоуправа.

– Во случај на неповолни временски услови истото се одложува до наредниот поволен ден, стои во соопштението од Општина Куманово.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments