Во петок прскање против комарци во Куманово

Сподели со своите пријатели

На територијата на Општина Куманово на 17 мај 2019 година (петок)  ќе се спроведе ларвицидна дезинсекција, која има за цел уништување на ларвите на комарците, информираат од локалната самоуправа.

– Во случај на неповолни временски услови истото се одложува до наредниот поволен ден, стои во соопштението од Општина Куманово.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *