Во недела традиционална Мотокрос трка на Забел

Сподели со своите пријатели

По повод празникот Голема Богородица во недела ќе се одржи традиционалната Мотокрос трка на патеката Забел во близина на Куманово.

Од организаторите најавено е учество на најдобрите македонски мотокростисти, но и од регионот. Пријавувањето ќе започне утре, а тргака ќе се одржи во недела со почеток во 10 часот.

Патеката утре од 14 часот ќе биде отворена за тренинг на учесниците, а од неа ќе се извлечат и учесниците за шампионатот на Македонија за сезоната 2016/2017.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.