Во кал пронашол неексплодирана бомба

Сподели со своите пријатели

Вчера  во 19,30 часот во Полициската станица за граничен надзор – Попова Шапка, К.Б. (45) од с.Вешала пријавил дека во непосредна близина на земјениот пат кој води кон Караниколичкото Езеро, во кал пронашол неексплодирана експлозивна направа, најверојатно рачна бомба, информираат од Министерството за внатршени работи.

На 05.07.2017 година во 01,00 часот истата била безбедно подигната од страна на стручно лице од Дирекција за заштита и спасување – Тетово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.