Во Газа загинаа повеќе од 26.000 луѓе

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека од почетокот на израелската војна досега се убиени 26.083 лица, од кои повеќето жени, деца и малолетници.

Loading...

Во изминатите 24 часа загинаа 183 лица, се наведува во соопштението на Министерството.

Тие додаваат дека 64.487 луѓе се ранети од почетокот на конфликтот на 7 октомври.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Убиен командант на Исламски џихад во судири на Западниот Брег