ВИСТИНСКИ НАРЦИСИ: Припадниците на овие хороскопски знаци се најсебични

Сподели со своите пријатели

Иако овие хороскопски знаци се често прекрасни пријатели или партнери, нивниот најголем недостаток е нарцизмот.

Loading...

Овен

Припадниците на овој знак се несомнено најжешките од сите. Овните имаат многу доблести, но веројатно најголемиот недостаток им е нарцизмот.

До одреден степен, се разбира, здраво е да се сакате и да се почитувате, но првиот знак на Зодијакот има тенденција да претерува во тоа, се гледа себеси како победник, идеален лидер или дури и најпаметна личност на светот.

Поради овој голем недостаток, Овенот честопати се чувствува лошо во љубовта.

 

 

Loading...

 

Вага

Вагите се сметаат за еден од најповршните хороскопски знаци. Припадниците на овој знак се одлични естети, тие сакаат убави работи и убави луѓе, па може да се каже дека го гледаат светот на тој начин, но и самите себе.

Тие сакаат да го привлекуваат вниманието на другите луѓе и често очекуваат посебен третман.

Луѓето родени во овој знак навистина сакаат да се фалат со своите успеси. Не е важно дали сте направиле нешто добро како и тие, Вагата ќе ви каже дека го сторила тоа подобро.

 

 

Loading...

 

Лав

Огнените лавови се познати по својот егоцентризам и тие не сакаат ни да го сокријат тоа од другите. Припадниците на овој знак искрено се восхитуваат на себе, и сакаат да бидат во центарот на вниманието.

Колку Лавовите сакаат да имаат добра репутација во општеството покажува и фактот дека тие би се согласиле да направат нешто за другите само за да се здобијат со популарност.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *