Вил Реган е новиот крилен центар на К.К Куманово (видео)

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот кошаркарски тим од денес во своите редови го запиша и името на новото засилување, а во прашање е крилниот центар Вил Реган.

Loading...

Дваесет и тригодишниот кошаркар доаѓа од редовите на американската колеџ НЦАА лига, поточно од тимот Бафало.

Минатата сезона, американскиот кошаркар постигнуваше по 7 поени и имаше по 4,1 скока и една аситенција по натпревар каде во просек поминуваше по 23 минути на секој натпревар.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.