Викторија Пеовска стана заштитно лице на „Филанд“ (фото)

Сподели со своите пријатели

Убавата ракометарка на ЖРК Куманово, Викторија Пеовска од неодамна стана заштитно лице на македонскиот бренд за душеци “ Филанд“ од Куманово.

 

Loading...

 

Брендот годинава слави 25 години од постоењето, па  затоа од менаџментот на „Филанд“ решиле токму младата ракометарка да стане нивно заштитно лице.

 

 

Пеовска игра на позицијата лев бег и таа е капитен на екипата со просек од 8 гола по натпревар. Од фотографиите на Стефани Павловска, може да се види, дека Викторија освен како врвна спортиска, може да се пофали и како одличен модел.

 

Loading...

 

Инаку производите на „ Филанд“ наскоро ќе се најдат и во земјите на Европската унија.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.