Велшанец го обвинуваат дека е педофил оти е во врска со девојка заробена во тело на 8-годишно девојче

Сподели со своите пријатели

Љубовна приказна која дефинитивно ги подели корисниците на социјалните мрежи!

Loading...

Додека се правда дека „не го привлекувал изгледот, туку карактерот“, многумина сепак го обвинуваат дека е педофил.

Кој е во право, проценете сами.

 

 

Ден Свигарт е 26-годишен Велшанец кој е во врска со Шауна Рае Лесик, која е три години помлада од него.

Шауна е девојка заробена во телото на 8-годишно дете поради ретка состојба во која телото не се развива. Таа е висока 116 сантиметри и тешка само 22 килограми.

Loading...

Оваа состојба е редок несакан ефект предизвикан од третман за рак на мозокот кога таа била бебе.

Шауна стекна голема популарност благодарение на реалното шоу наречено „I Am Shauna Rae“ на каналот TLC, во кое, меѓу другото, на родителите им откри дека е во врска со Ден.

 

 

И претходно имаше гласини дека овој пар е во врска. Кога во декември се појави видео од нив заедно, Ден ги искористи мрежите за да ја оправда својата врска со Шауна.

Потоа истакна дека е во врска со неа поради нејзиниот карактер, а не поради нејзиниот изглед.

„Важно е да се запамети дека Шауна е неверојатна 23-годишна жена со попреченост. Затоа, додека градите врска со неа, важно е да бидете свесни за нејзината попреченост, да ја погледнете и да изградите врска со неа врз основа на која е таа како индивидуа. Таа е неверојатна, инспиративна 23-годишна жена која е премногу ниска“, рече тој, откривајќи дека го привлекува нејзината емоционална сила.

Loading...

Откако ја видел во реално ТВ шоу, Ден решил да ѝ испрати цвеќе. На букетот напишал порака на која пишувало: „Сакам да живееш најдобро што можеш. Ти посакувам сета среќа што ја заслужуваш“.

 

 

Откако се допишувале на мрежите, Ден одлетал во Њујорк и ја запознал Шауна.

Оттогаш тие станале неразделни, а Ден секојдневно се соочува со обвинувања дека е педофил.

Тој самиот изјави дека е свесен дека луѓето ќе го мразат, додавајќи дека тоа е „одвратен чин кон Шауна“.

„Штом велиш дека не може да има врска во реалниот свет со некој друг, ја понижуваш, што е апсолутно одвратно. Таа е човечко суштество. Таа заслужува да има врска и да излегува со кого сака.Немојте да мислите дека некои луѓе се доволно емотивно зрели за да разберат дека може да имате длабока врска врз основа на личноста на поединецот, а не само на изгледот“, рече Ден. Сепак, некои сè уште не ја оправдуваат оваа врска.

Loading...

„Ова е бизарно на многу начини“, „Многу, многу срамно, не можам да замислам маж да тврди дека љубовта на неговиот живот изгледа како осумгодишно дете“, „Таа има 23 години, тоа е факт, но ова сѐ уште изгледа ужасно погрешно“, се само дел од коментарите.

 

Што мислите вие за ова?