Ведро утро со нестабилно време во попладневните часови

Сподели со своите пријатели

Четврток ќе започне со релативно пријатно утро.

Loading...

По нестабилната ноќ во делови од југот на земјава, утрово има мала облачност на север, а умерено до претежно облачно е на југот.

Денеска попладне и навечер повторно се очекува локална нестабилност, која ќе има локален и релативно краткотраен карактер.

Сепак интензитетот на врнежите и зачестеноста на грмежите можат да бидат поголеми, но во изолирани случаи.

Повторно, како и вчера, температура околу 36°С очекуваме во југоисточниот крај, околу 34°С во северниот регион и околу 31°С во поширокиот југозападен регион.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.