Вечерва се оддржува џез фестивалот во Куманово

Сподели со своите пријатели

Вечерва со почеток во 20:00 часот ќе се оддржи кумановскиот џез фестивал. Настанот ќе се оддржи во НУЦК “Трајко Прокопиев”, додека влезниците се продаваат по симболична цена од само 100 денари.

Loading...

Свои настапи на фестивалот ќе имаат МС Бенд, Филип Стевановски бенд, како и светски познатиот Владимир Четкар Секстер. Се надеваме дека оваа манифестација ќе прерасне во традиција.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.