ВЕЧЕРВА Е ПОЛНА МЕСЕЧИНА, ПРВА ВО 2022 ГОДИНА: Најсилно ќе влијае на ОВИЕ 4 знаци!

Сподели со своите пријатели

Полната месечина ќе се случи ноќта помеѓу 17 и 18 јануари и ќе има влијание врз четирите знаци од зодијакот

Loading...

Првата полна месечина во 2022 година ќе се случи помеѓу 17 и 18 јануари, а позната е и како Волк Месечина, поради старото верување дека волците завиваат од глад во студените зимски месеци.

Овој период ќе биде обоен со изразени емоции и чувствителност, што не е чудно со оглед на тоа што доаѓа кај Рак.

Полната месечина ќе влијае на сите знаци на Зодијакот, особено на овие четири:

 

Голем неделен хороскоп (од 17 до 23 јануари)

 

ОВЕН

Loading...

Ова е период во кој ќе чувствувате носталгија повеќе од кога било досега, а ќе се сеќавате и на тешките моменти од минатото. Обидете се да не ве оптоварува сетот, туку преиспитајте ја вашата сегашност – што треба да одлучите и кој товар од минатото не ви дозволува да напредувате? Ослободете го вашиот животен простор за она што навистина го сакате и што ве прави среќни.

РАК

Ова е периодот кога конечно ќе се одморите од грижата за другите и ќе се посветите на себе! Полната месечина ќе ви донесе самосвест и ќе ги зајакне вашите верувања и самодоверба. Затоа не е време да се сомневате во себе или да се чувствувате виновни, се што емитувате деновиве ќе се зголеми повеќекратно.

 

 

ЛАВ

Обожавате да се забавувате, но оваа полна месечина бара сериозно да ги преиспитате своите емоции.

Loading...

Затоа, дозволете си да бидете нежни, не контролирајте ги емоциите. Вашиот емотивен дел бара внимание.

СТРЕЛЕЦ

Во овој период ќе имате многу обврски, а во сето тоа лудило треба да најдете време да ги наполните батериите и да се опуштите. Полната месечина во Овен буквално бара од вас да застанете и да одвоите малку време за размислување.

Фокусирајте се на се што сакате да промените кај себе и конечно почнете да работите на тоа