Голем неделен хороскоп (од 17 до 23 јануари)

Сподели со своите пријатели

Неделниот хороскоп од 17 до 23 јануари носи многу интересни моменти за сите хороскопски знаци, а најсреќни ќе бидат Стрелците, Близнаците и Вагата.

Loading...

ОВЕН

ЉУБОВ: Љубовната резигнација и нерасположението ќе бидат белегот на овие денови. Оддалеченоста во личните односи ќе биде вашиот одговор на потребата на другата страна за нежност. Сепак, покажете барем малку внимание со некој подарок за да не ви биде жал подоцна.

КАРИЕРА: Прикрадувањето во мирот на вашиот дом оваа недела ќе биде голема преокупација. Работата во куќата или тивките активности од мирните области ќе се случат спонтано. Веројатно ќе се карате со шефовите на работното место. Бидете мудри.

СОВЕТ: Фокусирајте се на содржината што ве прави среќни.

 

 

Loading...

БИК

ЉУБОВ: Деновиве ќе ги намалите излегувањата и повеќе ќе се фокусирате на да останете заедно во вашиот дом. Повеќе нема да ви требаат социјални атракции. Доволно ќе биде да останете дома со саканата личност или да одите некаде каде што ќе бидете сами.

КАРИЕРА: Погледнете поблиску наоколу и ќе откриете дека многу луѓе сакаат да работат со вас. Неопходно е подобро поврзување и осмислување подобар организациски план. Откако ќе го направите тоа, ќе треба да се разработат уште некои детали. Подгответе сè во детали.

СОВЕТ: Се зајакнува вашата самодоверба.

 

 

БЛИЗНАЦИ

Loading...

ЉУБОВ: Како што одминува неделата, ќе забележите дека се подобро и подобро комуницирате со луѓе од спротивниот пол. Покрај тоа, ќе бидете многу привлечни и претприемнички. Во такви околности, можете да заведете многумина. Оние во врска ќе бидат малку немирни.

КАРИЕРА: Ќе комуницирате со соработниците за мали теми, но тоа ќе го правите беспрекорно. Понекогаш ќе ги пропуштите вистинските предизвици бидејќи оние што ги доживувате секој ден ќе бидат обоени од стрес. Борете се, ќе се исплати.

СОВЕТ: Потпрете се на вашите блиски пријатели.

 

 

РАК

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела вашите лични односи веројатно ќе се подобрат. Секој ден ќе бидете сè поподготвени за споделување со другите. Саканата личност повторно ќе ви биде отворена. Интересно патување или патување ќе ве освежи.

Loading...

КАРИЕРА: Повеќето од главните потези ќе зависат од другите, но вие полека ги преземате работите во свои раце. За среќа, имате потреба да развиете некои од вашите идеи во пракса. Тоа ќе го подобри вашето работно место. Бидете похрабри.

СОВЕТ: Почувствувајте ја природата околу себе.

 

 

ЛАВ

Loading...

ЉУБОВ: Љубовниот живот деновиве ќе ви биде просечен. Ќе бидете повеќе или помалку задоволни, но не толку за да се каже дека сте пресреќни. Ќе има забавни, но и пријатни искуства околу вашиот дом. Некои зрело ќе ги намалат своите очекувања.

КАРИЕРА: Пред вас е недела на зголемени движења. Многумина ќе патуваат во друг град на работа. Сето ова ќе ве освежи, и ќе разбуди нови идеи како да го подобрите она што го работите. Ќе има и такви кои лесно ќе разменуваат нови информации со соработниците.

СОВЕТ: Нема да ги избегнувате секојдневните стресови.

 

Loading...

 

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Завидната енергија ќе ја вложите во зајакнување на врската со саканата личност. Тоа ќе биде искрен напор со важни резултати. Ќе користите нови идеи кои повремено ќе ја изненадат другата страна. Ништо нема да ве спречи да ги изразите вашите емоции.

КАРИЕРА: Ќе ги консолидирате стекнатите позиции и повремено ќе се однесувате како вистински лидер. Сфаќате дека вредел трудот и сега можете мирно да продолжите понатаму. Тоа ќе биде особено добро за оние кои користат интуиција во својата професија или веќе имаат докажани резултати зад себе.

СОВЕТ: Чувајте некои работи за себе.

Loading...

 

 

ВАГА

ЉУБОВ: Веројатно ќе ги намалите излегувањата и ќе поминувате повеќе време на сосема обични места. Оние кои сè уште бараат сродна душа би можеле да ја најдат љубовта токму таму, додека оние кои се врзани ќе откриваат сè повеќе и повеќе секој ден колку значи животот.

КАРИЕРА: Пред вас се некои нови можности, но само доколку се најдете во нови соработки кои не се лесни. Сето тоа ве насочува кон понатамошна работа во која може да дојде до израз некои ваши мали таленти, но и знаење. Ќе контактирате со млади соработници.

Loading...

СОВЕТ: Не претерувајте со спортот.

 

 

СКОРПИЈА

Loading...

ЉУБОВ: Не го замарајте партнерот со доказ за љубов бидејќи тоа никому не му се допаѓа. Моментално ви оди доста добро, а вашата мала несигурност е само плод на вашата фантазија. Разберете дека нема гаранција за ништо на овој свет, а кога ќе го усвоите, самите ќе се чувствувате подобро.

КАРИЕРА: Работењето од сенла ќе биде вашата најудобна опција. Тоа што го правите ќе го правите мирно, без премногу атракции. Ќе уживате во истражување на непознатото, но и на ситниците. Некои ќе ги сведат своите амбиции на реална мерка. Станувате позрели.

СОВЕТ: Со задоволство ќе излезете во природа.

 

 

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Каде и да се појавите ќе забележите дека многу очи се вперени во вас. Ќе бидете интересни и привлечни за другите, па ова се денови кога лесно можете да најдете друштво. Ако сè уште сте сами, подобро погледнете со кого работите. Некој долго време сака подобро да ве запознае.

КАРИЕРА: Желбата за акција ќе биде силна, но околностите постојано ќе ве водат на работа од сенка. Ова малку ќе ве забави. Затоа, овие денови можете да ги искористите за квалитетна подготовка и разработка на планови за деловната иднина што ја посакувате.

СОВЕТ: Идеално време е за медитација во тишина.

 

 

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Сигурноста и долговечноста на личните односи ќе ви станат важни во љубовниот живот. Ќе ја насочите својата енергија кон тоа да го постигнете. Партнерот ќе биде пријатно изненаден. Оние кои сѐ уште се сами, сега ќе избираат само опции за постојана врска.

КАРИЕРА: Ќе сонувате за нова кариера. Ова не е невозможно, но прво треба да го направите она што ви е дадено. Спремноста да се борите за она што ви припаѓа ќе биде клучот за вашиот успех. Следете ги вашите идеи и бидете доследни и професионални.

СОВЕТ: Би било добро да посетите фризер.

Loading...

 

 

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Оние кои се во подолги врски ќе имаат се поголема потреба за интимност, па најверојатно ќе се повлечат во мирот во својот дом каде што ќе уживаат заедно. Оние кои сѐ уште бараат сродна душа веројатно ќе станат главна ѕвезда на интензивните вечерни излегувања.

КАРИЕРА: Ќе има помудра фаза откако можеби ќе треба да ја наведнете главата. Ќе сфатите дека доаѓа време за дипломатија која ви ја отвора вратата. Во исто време, сè повеќе сте подготвени јасно и гласно, јасно со аргументи да го искажете својот став.

СОВЕТ: Ќе бидете верни на себе и на своите ставови.

Loading...

 

 

РИБИ

ЉУБОВ: Од ден на ден ќе се чувствувате подобро во друштво на саканата личност. Некои ќе ја обноват блискоста која долго време не ја почувствувале, други ќе тргнат на интересно заедничко патување, а други, кои можеби сѐ уште се сами, ќе почнат повеќе да излегуваат.

КАРИЕРА: Ќе се замислувате на водечки позиции. Многумина навистина ќе ги водат работите на работа бидејќи ситуацијата така ќе се сложи. Другите со задоволство ќе се потпрат на вас. Истовремено, ќе го поттикнете развојот на сосема нови идеи или технологии.

СОВЕТ: Игнорирајте ги туѓите мислења. Слушајте се себеси.

Loading...