Вдоми преплашено куче, а неговата снимка расплака многумина (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видеото објавено на „ТикТок“, на кое можете да видите како трауматизирано куче се тресе од страв во засолништето, за да изгледа сосема поинаку еден ден по посвојувањето, разнежни многу луѓе на интернет.

Loading...

Станува збор за Елиза, која пред извесно време ја удри автомобил и ја скрши карлицата. Описот на видеото објасни и дека Елиза е многу несреќна затоа што постојано беше на синџир и поводник, што едвај ги поднесуваше.

На видеото се гледа како Елиза тажно седи зад задниот камион додека волонтерите ја превезувале во нејзините нови згрижувачки семејства.

Кога конечно пристигна на својата дестинација, таа сè уште беше исплашена и сомнителна дури и од двете кучиња кои весело ја пречекаа. Седеше на каучот, но сепак не сакаше да игра, но нејзиниот нов сопственик трпеливо чекаше да се ослободи од стравот и да се опушти.

„Веќе те сакам, Елиза“, и ’рече сопственикот галејќи ѝ ги ушите.

Не требаше долго за кучето да се навикне на новата средина и неговото однесување целосно се смени.

Видеото е прегледано повеќе од два милиони пати, а корисниците не криеја во коментарите колку се трогнати од сцената.

„Трансформацијата е неверојатна“, забележа еден.

Loading...

„Таа беше толку исплашена, но потоа го доби домот што го заслужуваше“, напишал друг.

@anniemorgan6The start of sweet Eliza’s new journey🤍 #fyp #adoptdontshop #florida #rescuedogs

♬ original sound – Annie Morgan


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *