14.06.2019 13:18

Уживајте во топлото време, ни следуваат врнежи


Времето денеска ќе биде сочево и доста топло со краткотрајно зголемување на облачноста попладне, особено од север. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој ќе е најизразен на север и долж Повардарието.

Попладне особено на север ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со појава на пороен дожд.

loading...

Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, но врнежите нема да бидат пообилни.

Во следниов период максималните температури ќе бидат во благо опаѓање.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments