Увезената храна може да биде опасна за конзумирање (видео)


На социјалните мрежи се појави шокантна снима која прикажува како продавачите вбризгуваат хемикалии во овошјето и зеленчукот, за да нивните производи изгледаат свежо и убаво на око.

Хемикалиите кои се појавуваат на снимката, Еритрозин Б, воглавно се користи за производство на слати и гелови за декорација на торти.

Loading...

Снимката кажува се`.

Погледнете.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.