Утревечер во ноќниот клуб „Револушн“ промоција на песната на Драгана Андоновска (видео)

Сподели со своите пријатели

Драгана Арсовска, победничка на шоуто „Револуција на таленти“ кое го организираа Револушн Кафе & ТВ Плус во периодот од 31 Август – 21 Септември оваа година, ќе утревечер со почеток од 22 часот ќе ја промовира својата прв песна.
Песната го носи насловот „Биди свој“, а е дело на Мартин Мила кој е креатор на текстот и музиката, додека аранжманот е на Милош Краљевски.
Освен промоцијата во ноќниот клуб Револушн утревечер ќе свој настап ќе има и заштитното лице на манифестацијата, Мартинијан Кириловски, а потоа забавата ќе продолжи со Драгана и Groove Inc. Band.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.