05.09.2019 09:37

Утре пороен дожд, грмежи и засилен ветер


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде помеѓу 7 и 18, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени.

loading...

Утре и за време на викендот претежно во попладневните часови ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments