Уснија Реџепова ја изгуби битката со тешката болест

Сподели со своите пријатели

На 69 години, по тешко боледување од карцином почина фолк пејачката, Уснија Реџепова.

Loading...

Пејачката три години бодеше битка со рак на белите дробови, а нејзината здравствена состојба дополнително била влошена во понеделник, поради што имала неколку епилептични напади.

Српските медиуми пишуваат дека нејзиното тело ќе биде донесено во Скопје за неколку дена, каде ќе се одржи и погребот.

Реџепова е една од ретките кои можат да се пофалат во богата дискографија и многубројни хитови.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.