Уште една кумановка касната од куче скитник

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишна кумановка вчера пријавила дека била касната од куче скитник.

Loading...

– На 29.01.2023 во 19.30 часот во СВР Куманово, М.С.(33) од Куманово пријавила дека на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ била касната од куче скитник, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Викендов куче скитник нападна и малолетно девојче во Куманово.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  (ГАЛЕРИЈА) Ракометарките на Куманово нерешено против Ѓорче Петров