Малолетно девојче од Куманово каснато од куче скитник

Сподели со своите пријатели

Малолетно девојче од Куманово викендов било каснато од куче скитник, а случајот во полиција го пријавила нејзината мајка.

Loading...

– На 28.01.2023 во 18.30 часот во Полициска станица Куманово, И.Д.(38) од Куманово пријавила дека на ул.„Власто Радоњанин“ во Куманово нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Формирано здружението „Граѓански форум“ - Куманово