Уште еден кумановец каснат од куче скитник

Сподели со своите пријатели

Уште еден кумановец пријавил дека бил каснат од куче скитник.

Loading...

– На 29.01.2020 во 13.55 часот во Полициската станица Бит Пазар, М.М.(29) од Куманово пријавил дека на булеварот „Крсте Мисирков“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница, велат од Министерството за внатрешни работи.

Пред неколку дена куче скитник касна кумановец на скопскиот плоштад.


Leave a Reply