Уште еден Албанец приведен со фалсификувана патна исправа на Табановце

Сподели со своите пријатели

Во текот на вчерашниот ден државјанин на Република Албанија со ицијали К.Б. (73) бил приведен од страна на граничната полиција поради фалсификувана патна исправа.

Имено при контролата било утврдено дека во патните документи било извршено бришење и преправање на штембил со кој било означено дека лицето има забрана за влез во земјите членки на Европската унија, како и во Република Црна Гора.

Истиот бил приведен и на денеска 40 минути по полноќ бил предаден на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи – Куманово за понатамошна постапка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.