УМС организира публика за утрешниот меч КК Куманово – МЗТ (фото)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи во моемнтов кружат фотографии на кои се повикува членството на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Општина Аеродром утревечер да присуствува напрвиот финален натпревар Куманово – МЗТ.

 

Loading...

13232964_10208428915114158_5084787711703550523_n

 

Според содржината на пораките тие ќе се чекаат пред месниот комитет Острово во 17 часот од каде ќе тргнат кон Спортската сала „Јане Сандански“ каде ќе се игра натпреварот.

 

13230236_10208428915394165_5164773925059899275_n

 

За таа цел ги повикуваат сите што ќе дојдат со себе да ги носат маичките на кои пишува „Не ме фарбај“, а тоа е насока за жени, сениори и УМС од страна на Општинскиот комитет Аеродром.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.